بیوگرافی مجتمع تجاری سمرقند

این مجتمع کم نظیر با زیربنای حدود 32.500 متر مربع و داشتن پتانسیل های موجود در مقایسه با مراکز خرید مشابه می تواند از جذابیت های بیشتری برای خرید و استفاده از سایر امکانات رفاهی برخوردارباشد، حجم قابل ملاحظه مشاعات مجتمع سمرقند در کنار فضای آرام و خانوادگی ، بخشی از مزیتهای مجتمع تجاری و اداری سمرقند می باشد. ترکیب مشاغل و تنوع اصناف مجتمع تجاری و اداری و فرهنگی سمرقند بترتیب شامل 188 واحد تجاری و 56 واحد اداری و 6 واحد تفریحی و فرهنگی است.

واحدهای تجاری :

در چهار طبقه با اصناف مختلف شامل پوشاک مردانه و پوشاک زنانه ، پوشاک بچه گانه ، کیف وکفش ،لوازم آرایشی و بهداشتی ،لوازم خانگی ، فروشگاه های لوازم تزیینی ، شال و روسری ، ساعت ، کالای خواب ،طلا و جواهر می باشد. همکف A :دارای 77 واحد تجاری، یک ورودی از قسمت جنوب شرقی (تقاطع لاله و جنت آباد) که این ورودی حالت نیم طبقه دارد و پله های آن به سمت پایین می باشد . همکف B :دارای 53 واحد تجـاری و دو ورودی می باشد که یکـی از ورودی ها از قسمـت پخ (تقاطع لاله و جنت آباد) و دیگری از خیـابان جنت آباد می باشد این طبقه داری شعب دوبانک اقتصاد نوین و سامان هستند. طبقه اول :دارای 39 واحد تجاری و دو سالن سینما و یک سالن تئاتر میباشند . طبقه دوم : دارای 12 واحد تجاری و رستوران و کافی شاپ . واحدهای فرهنگی و تفریحی : سالن سینما و سالن تاتر و شهربازی و بیلیارد و کافی نت و تالار پذیرایی طبقه سوم : امکانات تفریحی آن شامل شهربازی سرپوشیده ، سالن بازی های کامپیوتری وکافی نت، سالن بیلیارد و سالن پذیرایی (تالار)بوده که در حال حاضر تنها تالار پذیرایی با 750 متر مساحت و مجهز به دو سالن زیبا برای بانوان و آقایان همچنین دارای سیستم آشپزخانه صنعتی می باشد. طبقه چهارم : این طبقه به دو بخش تقسیم می شود که در بخش غربی آن امکانات ورزشی مانند بدنسازی و سونا به مساحت 877 مترمربع قرار گرفته است که بزودی باز گشایی می گردند .

واحدهای اداری :

56 واحد اداری در پنج طبقه با فعالیتهای متنوع شامل دفاتر هواپیمایی ، کشتیرانی ، ساختمان و شهر سازی ، شرکتهای مخابراتی ، ابزار دقیق ، شرکتهای فروش خودرو و شرکتهای خدماتی و غیره می باشد. در قسمت شرقی از طبقه چهار تا طبقه نهم واحدهای اداری درپنج طبقه واقع شده اند . مشخصات فنی : جهت رفاه حال هرچه بیشتر مراجعین و مالکین تعداد 8 دستگاه پله برقی ، 6 دستگاه آسانسور نفر بر و یک دستگاه آسانسور باری نصب شده است . ضمن اینکه در چهار ضلع ساختمان راه پله هایی با ایمنی و استاندارد بالا جهت تردد و استفاده در مواقع ضروری تعریف شده است . سیستم تاسیساتی و تهویه مطبوع مجتمع شامل دو دستگاه چیلرجذبی ، 13 دستگاه هواساز و فن کوئیل وسایر تاسیسات ضروری می باشد . تاسیسات این مجتمع مجهز به ژنراتور برق اضطراری بوده که در مواقع خاموشی و قطع برق بصورت خودکار ظرف 20 ثانیه وارد مدار می شود . مجتمع مجهز به سامانه پیشرفته اعلام و اطفائ حریق بوده که به تایید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رسیده است همچنین به جهت آشنایی ، سرعت و دقت عمل در موارد بروز آتش سوزی یا موارد خاص ، مانور های دوره ای با حضور پرسنل آتش نشانی در این مجتمع برگزار می گردد ضمن اینکه تابلو های راهنمای نصب شده در تمام طبقات امکان تشخیص موقعیت مورد نیاز را فراهم می آورد . مجتمع سمرقند دارای سیستم کنترل حفاظتی و دوربین های مدار بسته نیز هست و پرسنل آموزش دیده در بخش انتظامات با اونیفرم خاص همواره در تامین امنیت مراجعین این مرکز می کوشند . مجتمع تجاری و اداری سمرقند دارای 288باب پارکینگ اختصاصی ، در دو طبقه بوده و بخشی از آن جهت استفاده عمومی اختصاص داده شده است. همکف A :دارای 77 واحد تجاری، یک ورودی از قسمت جنوب شرقی (تقاطع لاله و جنت آباد) که این ورودی حالت نیم طبقه دارد و پله های آن به سمت پایین می باشد . همکف B :دارای 53 واحد تجـاری و دو ورودی می باشد که یکـی از ورودی ها از قسمـت پخ (تقاطع لاله و جنت آباد) و دیگری از خیـابان جنت آباد می باشد این طبقه داری شعب دوبانک اقتصاد نوین و سامان هستند. طبقه اول :دارای 39 واحد تجاری و دو سالن سینما و یک سالن تئاتر میباشند . طبقه دوم : دارای 12 واحد تجاری و رستوران و کافی شاپ . واحدهای فرهنگی و تفریحی : سالن سینما و سالن تاتر و شهربازی و بیلیارد و کافی نت و تالار پذیرایی طبقه سوم : امکانات تفریحی آن شامل شهربازی سرپوشیده ، سالن بازی های کامپیوتری وکافی نت، سالن بیلیارد و سالن پذیرایی (تالار)بوده که در حال حاضر تنها تالار پذیرایی با 750 متر مساحت و مجهز به دو سالن زیبا برای بانوان و آقایان همچنین دارای سیستم آشپزخانه صنعتی می باشد. طبقه چهارم : این طبقه به دو بخش تقسیم می شود که در بخش غربی آن امکانات ورزشی مانند بدنسازی و سونا به مساحت 877 مترمربع قرار گرفته است که بزودی باز گشایی می گردند .